navigáció
ADDIKTOLÓGIA

Addiktológia

Mivel foglalkozik az addiktológia?

Olyan szenvedélybetegekből álló pácienseknek nyújt segítséget, ami a legtöbb esetben alkohol- és drogfüggőséghez kapcsolódik, de gyakori a szexuális és társfüggőségtől szenvedő emberek kezelése is.


Mikor javasolt addiktológus szakemberhez fordulni?

  • Alkohol- és drogproblémák esetén, amikor a szerek fogyasztása rendszeressé, nélkülözhetetlenné válik, és már negatívan befolyásolják a mindennapi tevékenységeket, mindez pedig rosszul hat az érzelemszabályozásra, sőt megmutatkozik a döntéshozatalban is.
  • Dohányzásról való leszokásban, amikor a dohányzás már egészségügyi szempontból, vagy a környezettel való konfrontációból fakadóan hátrányosan befolyásolja a mindennapokat, de önállóan nem sikerül leszokni, ezért segítség kell az elinduláshoz, vagy a cél eléréséhez.
  • Kényszeres evés esetén, amikor a súly-, cukor-, keringési problémák okozta egészségügyi kockázatok sem képesek változtatásra bírni az egyént.
  • Szexuális problémák esetén, úgy mint különféle szexuális függőségek, aberrációk, csillapíthatatlan szexuális fantáziálás, a kéjfüggőségből fakadó hűtlenség és békétlenség, az online szexfüggőség, valamint az olyan esetek, amikor a szexualitás gyakran társul erőszakkal vagy erőszakos gondolatokkal.
  • Társfüggőségi zavarok esetén, amikor a kötődés a másik személyéhez olyan erős, hogy nélküle képtelen létezni, fizikailag is belebetegszik, ha elválasztják vagy elszakítják tőle.

Hogyan zajlik és mi történik egy addiktológiai vizsgálaton és kezelésen?

A foglalkozáson egyéni, hozzátartozói és/ vagy családi konzultációra van lehetőség. A konzultáció egy jól felkészült szakember és egy segítséget kérő ember között létrejött kapcsolat - mely rendszerint beszélgetésen alapul - ahol egyenrangú félként vesznek részt. A konzultáció nyelvezete igazodik a kliens iskolázottságához és kulturális hátteréhez.

Az addiktológiai vizsgálat és kezelés kapcsán, a sikeresség érdekében ajánlott a hozzátartozókkal, illetve a családdal való konzultáció is.

A konzultáció időben behatárolt, 1-5 alkalom a minimálisan javasolt időtartam, de lehet folyamatosan is alkalmazni vagy akár időszakosan.

A hatékonyság érdekében akupunktúrát is alkalmaz szakemberünk, melynek segítségével a szer-, vagy a függőséget okozó tényező utáni vágy és a terápiás időszak alatt jelentkező elvonási tünetek okozta testi-lelki rosszullétek jelentős mértékben csökkennek. Ez a páciens számára is könnyebbé teszi a folyamatot és növeli a sikeres terápia esélyét, melynek végeredménye a függőségtől való könnyebb elszakadás.

Milyen jellegű akupunktúrát alkalmazunk és ennek mi a menete?

A kezelés a fülön található akupunktúrás pontok stimulálásával történik, mely lehet tű, tartós tű, vagy elektro akupunktúra, lletve magok, vagy mágnes golyók felhelyezése - melyet főként gyermekek, vagy a tűfóbiával élő páciensek esetén alkalmazunk.

Az adott kezelésre aktuálisan mindig a pácienssel közösen megbeszélve és eldöntve kerül sor, attól függően, hogy mi az, ami a páciens számára a legjobb.

A terápia során a fül azon pontjait stimuláljuk speciálisan, melyek az úgynevezett NADA protokoll szerint addiktológia esetén a lehető legjobb eredményt képesek előidézni.

A tűszúrás alig érezhető, szinte fájdalommentes. A rendkívül vékony akupunktúrás tűket mindössze 1 mm mélységig szúrja a szakember.

Első konzultáció - állapotfelmérés: 22.000 Ft 

Addiktológiai foglalkozás: 18.000 Ft / alkalom 

Hozzátartozói konzultáció: 15.000 Ft / alkalom 

Fülakupunktúra kezelés: 5000 Ft 

Együttműködő partnereink

Herbaferm Yiya Sunmed LabSystem Regus doTerra Energy-Lab Duolife RExtra Billingo SumUp EQ Asea SanyoSeiko Osachi